Водата, кръвта и лимфата, минавайки през тъканите им носят кислород, хранителни вещества и ги почистват от вредни наслагвания. Свободният поток от течности осигурява тези процеси.
Когато отделителният процес се забавя в предразположените към целулит области – долните крайници, корем, седалище, се появява промяната. Като резултат, съединителната тъкан, наситена с вода и отпадни продукти, се удебелява, втвърдява и образува неподвижни джобове. Те набъбват и се издуват, за да образуват тъканта подобна на „портокалова кожа“, която характеризира целулита.
Целулитът е женски проблем и за него няма възраст. Като условия за неговата поява се считат наследствения фактор, лошото хранене и лошите хранителни навици, заседналия живот – липса на движение, напрежението в заобикалящата ни среда – стресът и емоционалния шок и не на последно място – недостатъчния прием на течности (препоръчителен прием, минимум 1.5 литра).
Целта на антицелулитния масаж е да възвърне нормалната пластичност и подхранването на съединителната тъкан, да освободи организма в проблемните зони от излишни вещества и остатъчни продукти.
Техника на масажа:
- Пилинг – за отваряне на порите и премахване на мъртвите клетки с последващо измиване
- Намазване с антицелулитен крем и завиване с фолио на намазаните зони за 15 – 20 минути
- Лимфен дренаж – освобождаване на лимфните депа /ингвиналните гънки за долните крайници/ – с полукръгови движения на дланите на масажиста
- Антицелулитни техники
Продължителност на масажа около 90 минути